Lackner Kristóf Ált. Isk.
A Lackner Kristóf Általános Iskola egy háromszintes tantermeket, étkezdét, konyhát és vizesblokkokat magába foglaló épületből, és egy zárt folyosóval összekötött, egyszintes öltözőket, kiszolgáló helységeket, irodákat tartalmazó épületből áll, melynek egyik része tartalmazza a háromszint magasságú tornatermet.
A projekt keretében megvalósuló tevékenységek:
- Az iskola épületének energiahatékonyság-központú fejlesztése: a meglévő rossz állapotú homlokzati nyílászárók helyett új műanyag hőszigetelt nyílászárók kerülnek elhelyezésre. A homlokzatfelületek és a lapostetők az új hőtechnikai előírásoknak megfelelő utólagos hőszigetelést kapnak, melynek során a lapostetőknél a csapadékvíz elleni szigetelés és a kapcsolódó bádogos szerkezetek cseréjére is sor kerül.
- Fosszilis energiahordozó alapú hőtermelő berendezésekhez kapcsolódó fűtési rendszerek korszerűsítése, a távhő ellátásában részesülő épület szekunder oldali gépészeti elemek korszerűsítésével és a hőleadó berendezések cseréjével, korszerűsítésével: Megtörténik a távhő fogadó rendszer felújításra. Az elhasználódott fűtési vezetékek, radiátorok lecserélésre kerülnek, a radiátorok hőszabályzó termosztátfejet kapnak.
- 17 kW névleges teljesítményű napelem rendszer és tartóelemeik beszerzése és telepítése.
- Az akadálymentesítés biztosítása érdekében a földszinten valamennyi fogyatékossági csoportra kiterjedő komplex akadálymentesített mellékhelyiség és bejárat kerül kialakításra, rámpa építésével.
2019. 02. 28.
Az energetikai korszerűsítés keretében az iskola valamennyi épületrésze megújul.
Az elavult, faszerkezetű homlokzati nyílászárók cseréje megtörtént korszerű, műanyag, 3-rétegű hőszigetelő üvegezéssel készült szerkezetekre. A lapostetőkre új hő- és csapadékvíz elleni szigetelés került, a kapcsolódó bádogos szerkezetek cseréjével. Az utólagos homlokzatszigetelés jelentős része elkészült, hálózása és színezése pedig az időjárás függvényében halad.
A földszinten kialakításra került egy akadálymentes WC, és megkezdődött a főbejárat előtti rámpa építése is.
A távhő ellátásában részesülő épület szekunder oldali gépészeti elemeinek korszerűsítése is elvégzésre került. Megtörtént a távhő fogadó rendszer felújítása, az elhasználódott fűtési vezetékek és radiátorok cseréje (termosztatikus szabályozó szeleppel szerelve).
Elkészült a 72 panelből álló (17 kW teljesítményű) napelem park telepítése is a tetőre.